Kiaušinių marginimas vašku online

 

KIAUŠINIŲ MARGINIMAS VAŠKU --> VIDEO

 

                Šalčininkų kultūros centras pristato kiaušinių marginimo vašku technik (video) Taip pat bus parodytos pagrindinės detalės į ką reiktų atkreipti dėmesį.

Reikės:

  • stovo vaškui šildyti (tinka ir išlenktas šaukštas pritvirtintas prie lentos arba kitoks įrenginys);
  • žvakių;
  • natūralaus bičių vaško;
  • virtų kiaušinių (tinka ir išpūsti kiaušiniai);
  • pieštukų;
  • įvairaus dydžio kanceliarinių smeigtukų;
  • įvairių spalvų kiaušinių dažų (tinka bet kokie kiaušinių dažai parduodami parduotuvėse);
  • kartone iškirptų įvairių dydžių apskritimų;
  • servetėlių;
  • šaukšto.

 

                Visų pirmą prieš kiaušinių virimą būtina labai gerai juos išplauti, kad dažymo procese gautumėte tolygią ir gražią spalvą. Išvirtus kiaušinius truputi atvesinti iki kambario temperatūros ir jokiu būdu nedėti į šaldytuvą, nes prie šalto kiaušinio nelips vaškas. Rankos taip pat turėtų būti gerai išplautos. Jeigu pradedantysis margintojas labai jaudinasi ir prakaituoja, tai kiaušinio lūkštas išteptoje vietoje gali blogai nusidažyti. Būtina stengtis laikyti kiaušinį pirštais, o ne delne ir marginimo eigoje retkarčiais plauti rankas.

                Prieš dažymą rekomenduojame pieštuku nubraižyti labai plonas, vos matomas linijas, kurios paskirstys kiaušinį į lygias dalis. Nudažius kiaušinį linijos nebus matomos. Kiaušiniai dažomi simetriškais ornamentais, todėl linijos labai pagelbės pradedantiesiems margintojams. Eigoje galima nubrėžti ir papildomas linijas ar su kartoninėmis formomis nubraižyti skritulius. Būtina apmąstyti kokius ornamentus darysite ir priklausomai nuo to braižyti reikalingas linijas. (Nebandykite pieštuku nubraižytų linijų trinti trintuku, nes liks dėmė ant kiaušinio.)

                Pagrindiniai marginimo įrankiai - į pieštuko galą įsmeigtas smeigtukas ir indelis arba stovas palaikantis vaško aukštą temperatūrą. Nuo vaško karštumo priklauso braižomų linijų storis. Kuo vaškas karštenis, tuo linija storesnė. Jeigu vaškas nebus pakankamai išilęs, jis nelips prie kiaušinio. Visi tradiciniai raštai susideda iš taškų ir brūkšnelių. Smeigtuką laikome gulsčiai ties kiaušiniu. Rekomenduojame iškart pabandyti ant popieriaus lapo, o vėliau pereiti ant kiaušinio. Kiaušinį laikome labai arti stovo su karštu vašku (vaškas labai greitai stingsta). Prieš pradedant dėti pirmus ornamentus, smeigtuką įkaitiname vaške. Iš vieno smeigtuko pamirkymo vaške, galėsite nupiešti tik vieną tašką arba brūkšnį.

                Jeigu planuojate dviejų spalvų kiaušinį, tai vašku būtina nudažyti visus ornamentus ir pamirkti į norimą dažų spalvą, o jeigu nuspręndėte išgauti kelių spalvų kiaušinį, tuomet nudažę dalį motyvo, pamirkysite į dažus, o toliau išdžiovinę kiaušinį uždėsite sekančią motyvo dalį ir t.t. Kuo daugiau planuojate spalvų, tuo paprastesnį raštą būtina pasirinkti. Dažant keliomis spalvomis, spalvos pasirenkamos nuo šviesiausios iki tamsiausios.

                 Kiaušinius marginant vašku naudojami raštai simbolizuojantys atgimimą, pavasarį, gyvybę (augalai ir žiedai, saulė, vanduo, žvaigždės, varpos ir kt.). Užlašinus vaško ant vietos, kurios nenorėjote, valyti neverta, nes toje vietoje vis tiek dažai jau nenuspalvins.

                Baigus dažyti kiaušinį galima nuimti vašką, šildant jį virš žvakės liepsnos. Ištirpusį vašką švelniai nuvalyti servetėle. Tokiu būdu visas kiaušinis pasidengs vaško sluoksniu.

                Linkime sėkmės! Jeigu marginimo eigoje kils kokie neaiškumai, klauskite drąsiai.