Akmenynės laisvalaikio salė

        Tarp Vilniaus ir Šalčininkų tyliame užkampėlyje yra Akmenynės kaimelis. Šiame kaimelyje yra bažnyčia, mokykla, kultūros namai. Kaip tik čia įsikūrė ir jau ilgą laiką savo veikla kaimo bendruomenę džiugina jaunimo teatro grupė „Kamionečka“. Grupė „Kamionečka“ buvo įsteigta 1989 metais. Pradžioje dar veikė bei aktyviai kaimelio kultūriniame gyvenime dalyvavo ir vokalinė grupė, kuri gyvavo 15 metų. Šiandien liko tik teatro grupė, kurią lanko vaikai ir jaunimas nuo 5 iki 18 metų.

      Kasmet teatro grupė „Kamionečka” ruošia tradicinį kalėdinį vaidinimą „Jaselka“. Daugelis žiūrovų mėgsta šį vaidinimą, tad jaunimas ir grupės vadovė džiaugiasi savo populiarumu. Savo vaidinimą „Kamionečka” rodė daugelyje rajono kultūros namų, Šalčininkuose, Švenčionyse ir kituose miestuose. Teatro grupė dalyvavo kalėdinių ansamblių perklausoje Rudaminoje, kur gavo laureatų apdovanojimą.

      Vienas iš mėgstamiausių vaidinimų pačių aktorių ir žiūrovų - pripažinta pasaka „Pelenė“, su kuria grupę šiltai sutinka ne tik gimtąjame kaimelyje, bet ir Dieveniškių, Gerviškių, Jančiūnų bei Dainavos kultūros namuose. Akmenynės laisvalaikio salė taip pat rengia šventes, tokias kaip: Žolinė, Derliaus šventė, Lenkijos Nepriklausomybės diena, Motinos diena, kalėdiniai susitikimai ir kt., į organizuojamas šventes kviečiami ansambliai iš Lenkijos, Baltarusijos, Vilniaus krašto ir mūsų rajono.

 

Adresas: 

Akmenynės laisvalaikio salė

Šalčininkų raj., Akmenynės k.

Tel.: 8 (380) 43 797

Akmemynės laisvalaikio salės vedėja - Janina Voronecka