Tautodailininkės Anos Krepštul muziejus Tabariškėse

Tautodailininkės Anos Krepštul muziejus sėkmingai veikia nuo 2008 metų spalio mėnesio. Kiekvienais metais muziejų aplanko daug žmonių, atvažiuoja ekskursijos iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos. Šiemet buvo uždaryta Tabariškių mokykla, todėl renginiuose užimti ne mokiniai, o senyvo amžiaus žmonės ir kiti kaimo gyventojai.

Muziejuje galima įsigyti lankstinukų (lietuvių ir lenkų kalbomis) su Anos Krepštul aliejinių paveikslų nuotraukomis, piešiniais, biografija, pasisakymais apie gyvenimą.

Kiekvienais metais birželio mėnesį yra organizuojamas tapybos pleneras “Su A. Krepštul tapyba“, kurį finansuoja „Wpólnota Polska“ iš Baltstogės. Plenero metu vaikai supažindinami su įvairiomis tapybos technikomis, o muziejaus vedėja Danuta Moločko parodo jauniesiems menininkams siuvinėjimo technikas. Užsiėmimai baigiasi vaikų darbų paroda - vernisažu. Šiemet plenero dalyviams buvo suorganizuotos dvi ekskursijos: išvyka Trakų pilį, Kauno zoologijos sodą bei M. K. Čiurlionio muziejų.

Tradiciškai kasmet minime menininkės gimimo dienos ir mirties datą (vasario 20 dieną ir spalio 12 dieną). Renginiuose sudalyvauja apie 100 žmonių iš Lietuvos, Lenkijos, iš mūsų krašto. Žmonės dalinasi savo prisiminimais, susijusiais su menininkės gyvenimu, klausosi jos laiškų bei žiūri filmus apie A. Krepštul kūrybą.

Muziejuje vyksta literatų vakarai, rankdarbių užsiėmimai. Švenčiame Moterų ir Motinos, Senelių dienas, renkame senų dainų žodžius ir melodijas. Dabar renkame medžiagą naujai knygai apie Aną. Tai bus jau trečia knyga apie ją. Taip pat renkame aprašytus prisiminimus apie Aną pažįstančių ją žmonių. Ponia Milda Telksnytė, žurnalistė iš Anykščių, vieną iš savo apsakymų skyrė Anai ir pavadino „ Atminties gėlės“. Dabar yra sudaromas menininkės paveikslų sąrašas, kuris apjungs visus menininkės nutapytus paveikslus t.y. virš 3500 paveikslų aliejiniais dažais.

2010 metais nuo kovo iki rugpjūčio mėnesio religiniame žurnale “Susitikimai“ („Spotkania“) buvo spausdinami prisiminimai apie Aną Krepštul, ištraukos iš jos laiškų.

2011 m. kovo mėnesį‚ “Lenkų namuose“ Vilniuje įvyko Anos Krepštul paveikslų ir piešinių paroda, kuri sulaukė daug gerų atsiliepimų, todėl 2013 metų lapkričio mėnesį pakartotinai yra planuojama menininkės paroda bei koncertas.

2012 m. muziejų aplankė 74 ekskursijos, tarp jų ekskursijos iš Lenkijos, Anglijos, Vokietijos. Buvo lankytojai ir iš Maskvos, Varšuvos, Baltastogės, Svidniko, Tarnovo, Tčevo, Monachiumo, Čenstochovos, Torunio, Vroclavo, Poznanio, Lublino, Lomžos, Opolio ir kitų miestų.