Dainų ir šokių ansamblis "Solčanie"

1987 metais Šalčininkų rajono profesinių sąjungų švietimo darbuotojų Prezidiumo iniciatyva prie Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centro buvo įkurtas dainų ir šokių ansamblis „Solčanie“. Ansamblio įkūrėja bei pirmoji direktorė buvo Sofia Griaznova.

2012 m ansamblis iškilmingai atšventė savo veiklos 25 jubiliejų.

Pradžioje ansamblyje veikė tik choras, tačiau jis greitai išsiplėtė ir jo gretose atsirado kapela bei šokių grupė. Šiuo metu ansamblis vienija apie 50 skirtingo amžiaus (nuo 24 iki 72 m.) bendraminčių bei lenkiškos kultūros saugotojų. „Solčanie“ savo nuopelnų sąraše turi daugiau nei 800 koncertų, kurių geografija yra labai plati – pasirodymai Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje.

Ansamblio programa susideda iš: Vilniaus krašto dainų bei šokių, įvairių Lenkijos regionų dainų bei šokių, o taip pat nuo ansamblio jubiliejinio koncerto, programa pasipildė ir kitų tautybių dainomis ir šokiais t.y. Ukrainiečių, Baltarusų, Rusų. Choro repertuare taip yra religinės bei patriotinės dainos.

Dainų ir šokių ansamblis yra pelnęs nemažai apdovanojimų, diplomų ir pagyrimo raštų. Apie jo sėkmingą veiklą byloja straipsniai spaudoje bei išleista kompaktinė plokštelė. Ansamblio dalyviai savo aktyvia veikla puoselėja lenkų kalbą, kultūrą bei tradicijas Vilniaus krašte. 

Ansamblio vadovė: Barbara Suckiel
Choreografės: Božena Daniele, Liliana Malinovskaja
Kapelos vadovas: Genadij Afanasjev

 

Ansamblio adresas:

Šalčininkų kultūros centras
Vilniaus g. 48
Šalčininkai
Lietuva, LT 17112
Tel./ fax +370 (380) 51980

barbarasckl@gmail.com tel. +37061586265

R.Sokolovic@salcininkai.lt  tel.+37038030172

Ansamblio nuotraukos iš išvykų, fotosesijų bei koncertų akimirkos: