Dainų ir šokių ansamblis "Solčanie"

1987 metais Šalčininkų rajono profesinių sąjungų švietimo darbuotojų Prezidiumo iniciatyva Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centre buvo įkurtas dainų ir šokių ansamblis „Solčanie“. Ansamblio įkūrėja bei pirmoji direktorė buvo Sofia Griaznova. Nuo 1995 m. lapkričio mėn. ansamblio vadove buvo Renata Brasel. Barbara Suckel ansambliui vadovavo nuo 2015 m. gruodžio mėn. iki 2019 m. rugsėjo mėn. Šiuo metu ansambliui vadovauja Elvyra Učkuronis.

 

Od listopada 1995 r. do grudnia 2015 r. kierownikiem zespołu była Renata Brasel. Zespół od grudnia 2015 r. do września 2019 r. działał pod kierownictwem Barbary Suckel. Od listopada 2019 r. kierownikiem zespołu została Elvyra Učkuronis.


2017 m ansamblis iškilmingai atšventė savo veiklos 30 jubiliejų.

Pradžioje ansamblyje veikė tik choras, tačiau jis greitai išsiplėtė ir jo gretose atsirado kapela bei šokių grupė. Šiuo metu ansamblis vienija apie 50 skirtingo amžiaus (nuo 24 iki 72 m.) bendraminčių bei lenkiškos kultūros saugotojų. „Solčanie“ savo nuopelnų sąraše turi daugiau nei 800 koncertų, kurių geografija yra labai plati – pasirodymai Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje.

Ansamblio programa susideda iš: Vilniaus krašto dainų bei šokių, įvairių Lenkijos regionų dainų bei šokių, o taip pat nuo ansamblio jubiliejinio koncerto, programa pasipildė ir kitų tautybių dainomis ir šokiais t.y. Ukrainiečių, Baltarusų, Rusų. Choro repertuare taip yra religinės bei patriotinės dainos.

Dainų ir šokių ansamblis yra pelnęs nemažai apdovanojimų, diplomų ir pagyrimo raštų. Apie jo sėkmingą veiklą byloja straipsniai spaudoje bei išleista kompaktinė plokštelė. Ansamblio dalyviai savo aktyvia veikla puoselėja lenkų kalbą, kultūrą bei tradicijas Vilniaus krašte. 

Ansamblio vadovė: Elvyra Učkuronis
Meno vadovės- Choreografės: Božena Daniele, Liliana Malinovskaja
Kapelos vadovas: Genadij Afanasjev

 

Ansamblio adresas:

Šalčininkų kultūros centras
Vilniaus g. 48
Šalčininkai
Lietuva, LT 17112
Tel./ fax +370 (380) 51980

R.Sokolovic@salcininkai.lt  tel.+37038030172

Ansamblio nuotraukos iš išvykų, fotosesijų bei koncertų akimirkos: