Dieveniškės

Dieveniškių miestelis išsidėstęs netoli Baltarusijos sienos, 27 km. nutolęs nuo rajono centro. 1969 m. miestelis ir jo apylinkės įtrauktos į Lietuvos vietinės reikšmės urbanistikos paminklų sąrašą. Dieveniškėse veikia dvi vidurinės lietuvių ir lenkų mokyklos, du vaikų darželiai bei aukštesnioji Žemės ūkio mokykla. Čia veikia ir laisvalaikio salė, kuri yra svarbus gyventojų traukos objektas.

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centro padalinys - Dieveniškių laisvalaikio salė savo veiklą pradėjo 1968 metais, kaip kultūros namai.

Dieveniškių laisvalaikio salėje pagrindinį renginių planą sudaro tradicinės kalendorinės šventės, atmintinų datų minėjimas, užsiėmimai miestelio gyventojams bei kiti koncertai. Į Dieveniškėse organizuojamas šventes atvažiuoja ne tik Šalčininkų rajono meno kolektyvai, bet ir svečiai iš užsienio šalių. Kiekvienais metais organizuojami tokie renginiai kaip Lietuvos gynėjų diena, Lietuvos Valstybės Atkūrimo diena, Užgavėnės, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, Margučių paroda, vaikų piešinių paroda, Motinos diena, Šeimos šventė, Derliaus Šventė bei įvairūs kalėdiniai vakarėliai. Aktyvus kultūrinis gyvenimas yra reikalingas kiekvienai kaimo bendruomenei, nes turiningas ir įvairus laisvalaikio praleidimas suteikia žmonėms dvasinio džiaugsmo.

2013 m. spalio 26 d. atidarytas renovuotas Dieveniškių laisvalaikio salės pastatas. Senas, nušiuręs mūrinis namas pakeitė įvaizdį įgyvendinus projektą, finansuojamą programos Leader bei Savivaldybės biudžeto lėšomis. Kultūra yra ta erdvė, kurioje žmogus gali atrasti energijos šaltinį, būtiną užduočių, kurias iškelia jam gyvenimas, vykdymui. Džiaugiuosi, kad mums pavyko sėkmingai įgyvendinti šį projektą, kuris tarnaus Dieveniškių gyventojams, kad čia bus šilta ir jauku, kad juo naudositės ir bendrai kursite, - Dieveniškių laisvalaikio salės atidarymo metu kalbėjo Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič.

Kviečiame apsilankyti!

 

Adresas:

Dieveniškių laisvalaikio salė

Vilniaus g. 5,

LT - 17139, Dieveniškės, Šalčininkų r.

Tel.: 86 (380) 54 393

 

Dieveniškių laisvalaikio salės vedėja Teresa Plotnikova