Liaudies amatų dirbtuvės Derliaus šventės metu

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras maloniai kviečia rugsėjo 17 d. 14.00 val., Derliaus šventės metu užsukti į „LIAUDIES AMATŲ DIRBTUVES“, kuriuose vyks lėlių gamybos, pynimo iš šiaudų, žvakių gamybos, apyrankių rišimo, lipdymo iš molio užsiėmimai. Be to, kartu rišime pėdas, sijosime grūdus, apdorosime liną, mušime sviestą, spausime sūrį. O norintys galės paragauti visų siūlomų kaimiškų vaišių.

 

Lėlių gamybos, pynimo iš šiaudų, žvakių gamybos, apyrankių rišimo, lipdymo iš molio užsiėmimų dalyvių skaičius ribotas, todėl prašome rezervuoti vietas iš anksto salcininkumuge@gmail.com, 8(380)51980


Užsiėmimai nemokami.

 

Lėlių gamyba.
Užsiėmimų laikas: nuo 14.00 val. iki 17.00 val. – kas 15 minučių. 
Užsiėmimo trukmė: 15 min. 

Kiekvienas dalyvis turės galimybę susirišti savo norų lėlytę, daugiau sužinoti apie senąjį lėlių panaudojimą, prisiliesti ir pabūti stebukladariu.

Pynimas iš šiaudų.
Užsiėmimų laikas: 14.00; 15.00; 16.00.
Užsiėmimo trukmė: 60 min. 

Užsiėmimų metu dalyviai bus supažindinti su šiaudinių sodų istorija ir simbolika. Išmoks valyti, rūšiuoti, karpyti bei ruošti šiaudus vėrimo procesui. Kiekvienas dalyvis išmoks pasidaryti šiaudinį žaisliuką-reketuką bei jo puošybos elementus.

Lipdymas iš molio.
Užsiėmimų laikas: 14.00; 14.30; 15.00; 15.30; 16.00; 16.30.
Užsiėmimo trukmė: 30 min. 

Užsiėmimų metu dalyviai susipažins su molio plastinėmis savybėmis, mokysis išploti, kočioti, pjauti, rašyti jame, lipdyti reljefinius kūrinius. O taip pat turės galimybę nulipdyti mielą, savo rankomis sukurtą, dovanėlę sau, artimiesiems ar draugams.

Apyrankių rišimas.

Užsiėmimų laikas: 14.00; 14.30; 15.00; 15.30; 16.00; 16.30.
Užsiėmimo trukmė: 30 min. 

Dalyviai sužinos juostelių pynimo istoriją, kokios siūlų spalvos buvo laikomos pačiomis gražiausiomis, o kokios buvo kasdienės. Taip pat patys išmoks vienos iš senųjų technikų ir nusipins apyrankę ar raištelį.

 

Žvakių gamyba.

Užsiėmimų laikas: 14.00; 14.30; 15.00; 15.30; 16.00; 16.30.
Užsiėmimo trukmė: 30 min. 

Užsiėmimų metu dalyviai sužinos apie natūralų bičių vašką, jo paruošimą žvakių gaminimui, žvakių gaminimo būdus, naudojamus įrankius, bei susisuks po 2 skirtingos formos žvakeles.