Šventinis koncertas „Ant Naujųjų slenksčio“

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras kviečia į šventinį koncertą „Ant Naujųjų slenksčio“, kuris vyks 2018 m. gruodžio 26 d. 15.00 val. Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose. 

 

Renginio programoje išgirsite Vilniaus mokytojų namų akordeonų orkestrą „Consona“.

Meno vadovas ir dirigentas – prof. Ričardas Sviackevičius

Solistai:

Agnė Stančinkaitė (sopranas)

Jonas Filmanavičius (ksilofonas)

Raimunds Ungurs (akordeonas)

Koncerto vedėja Irena Žilinskienė

 

1997 m. įkurtas akordeonų orkestras „Consona“ yra vienintelis profesionalus tokios sudėties kolektyvas ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse. Jame groja Lietuvos akordeonistai profesionalai, tarptautinių konkursų laureatai, mokytojai – entuziastai. Subūręs orkestrą ir formuodamas jauno kolektyvo grojimo manierą bei repertuarą, profesorius Ričardas Sviackevičius pradėjo ieškoti naujų nišų jo veiklai. Ilgainiui šie kūrybiniai ieškojimai virto gyvybingomis gastrolėmis ir intensyviais koncertiniais pasirodymais Lietuvoje ir užsienio šalyse: Vokietijoje, Suomijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Graikijoje, Norvegijoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Rusijoje. Orkestrui kurį laiką taip pat vadovavo ir dirigavo Rita Auksoriūtė bei Vladimir Voskan.

„Consonos“ profesionalumas įvertintas ir Italijoje vykusiame konkurse „Premio Cita di Castelfidardo“ – suteiktas laureato vardas. Orkestro repertuare sutinkami ne tik įvairūs laikmečiai, epochos ir stiliai, čia skamba pasaulio muzikos klasikų, įvairių šalių autorių, Lietuvos kompozitorių sukurti ir akordeonų orkestrui instrumentuoti opusai: S. Moniuškos, K. M. Vėberio, N. Rimskio-Korsakovo, A. Piazzollos, J. Naujalio, M. Vaitkevičiaus, G. Verdžio, Ch. Guno, J. Strauso, D. Šostakovičiaus bei daugelio kitų kompozitorių  kūriniai. „Consona“ nuolat ieško inovatyvių sprendimų, bendradarbiauja su garsiais Lietuvos ir užsienio solistais ir atlikėjais: vokalistėmis Zita Martinavičiūte, Natalija Krauter, Vida Taurinskaite, Agne Stančikaite, marimbininku Sauliumi Augliu, saksofonistais Kęstučiu Vaiginiu, Juste Sakalyte, ksilofonininku Jonu Filmanavičiumi, akordeonistu Raimonds Ungurs ir daugeliu kitų atlikėjų.

Šiandien akordeonų orkestras „Consona“ ne tik siekia išlaikyti aukštą meninį lygi, bet ir atkakliai ieško bei pildo repertuarą naujais kūrybiniais ištekliais, džiugina klausytojus naujomis programomis, dar negirdėtais opusais.

 

PROGRAMOJE:

Charles Gounod. Baleto muzika iš op. „Faustas“:

III šokis „Danse antiqua“

V šokis „Les troyennes“

VII šokis „Danse de Phryne“

 

Ruggero Leoncavallo. „Rytas“

Ruperto Chapí. Luisos arija iš 2 veiksmų operetės „Zebedeo dukros“

Solistė AGNĖ STANČIKAITĖ (sopranas)

 

Roman Bažilin. Upė

Duke Ellington, aranž. Krzysztof Olczak. Caravan

 

Jurij Peškov. Noktiurnas

Gorka Hermosa. IV d. Galliano en Santiago

Solistas RAIMONDS UNGURS (akordeonas)

 

Astor Piazzolla. La Muerte Del Angel (Angelo mirtis)

Adolf Götz. Dalmatų šokiai

Atlieka LMTA trio: PATRICIJA MAKUTONOVIČ, SALVIJUS AUKŠTUOLIS,

RIMANTAS TREIGYS

 

Dmitrij Šostakovič. Valsas iš „Džiazinės siuitos“ Nr. 2

 

Francesko Paolo Tosti. Arietė „A Vucchella“

Luigi Arditi. Bučinys

Solistė AGNĖ STANČIKAITĖ (sopranas)

 

Johann Strauß. Indianer Galopp op. 111

 

Helmut Quakernack, aranž. Bogdan Dowlasz. Serbų šokis „Vranje“ iš siuitos „Transilvania“

Diriguoja  prof. RIČARDAS SVIACKEVIČIUS

  

Bilieto kaina 10 €. Bilietus platina Jašiūnų dvaro sodybos rūmai +370 670 4816 ir Šalčininkų kultūros centras +370 603 14487.

Organizatorius: Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras

Rėmėjas: Šalčininkų rajono savivaldybė